App
lista de verificare

    a lua legatura

    Blogul nostru

    Vă programăm vizibilitatea! Performanța pozitivă cu dezvoltarea aplicației Android ONMA scout este garantată.

    dezvoltare de aplicații Android

    Sfaturi pentru obținerea unui loc de muncă ca programator Android

    programator android

    Un programator Android este un dezvoltator de software cu experiență în crearea de aplicații mobile. Acest rol necesită abilități excelente de programare, matematică, și experiență în implementarea conceptelor existente. Un programator Android bun va fi familiarizat cu Java, SDK-ul Android, și limbajul de programare Android. Descrierea postului de mai jos include câteva sfaturi pentru obținerea unui loc de muncă ca programator Android.

    Descrierea postului pentru programator Android

    Un programator Android este un dezvoltator de software care creează aplicații care funcționează pe o varietate de dispozitive. Munca lor implică înțelegerea nevoilor utilizatorilor și conducerea întregului proces de dezvoltare a software-ului. Pentru a se califica ca programator Android, trebuie să aveți cel puțin o diplomă de licență într-un domeniu conex și o experiență în programare.

    Un programator Android trebuie să aibă cunoștințe aprofundate despre ecosistemul Android și trebuie să fie familiarizat cu cele mai bune practici în dezvoltarea de software. Ei trebuie să aibă, de asemenea, o experiență vastă în dezvoltarea mobilă, inclusiv cadre de aplicații populare. Ele trebuie să fie capabile să mențină bazele de cod existente și să creeze altele noi. De asemenea, trebuie să urmeze cele mai bune practici din industrie și liniile directoare de codificare. În plus, unii dezvoltatori Android sunt specializați în dezvoltarea de jocuri video sau dezvoltarea hardware.

    O altă abilitate pe care trebuie să o aibă dezvoltatorii Android este abilitatea de a testa codul unitar și de a se asigura că erorile sunt reparate eficient. În plus, trebuie să înțeleagă cum să folosească SQLite, o bază de date folosită pentru salvarea permanentă a datelor. In cele din urma, trebuie să fie capabili să-și testeze codul unitar pentru robustețe, carcase marginale, utilizabilitate, și fiabilitatea generală.

    Android developers are responsible for writing the code for apps and maintaining them. They use JavaScript, C/C++, and a few other tools to build and maintain the software. They must be meticulous about the details of their code because one mistyped line of code can render a program unusable. They also work closely with Product Development, Experiența utilizatorului, and other departments to design and develop new features. They should also be willing to work as a team member and understand the requirements of their co-workers.

    Must have good programming skills

    An Android programmer should have a thorough understanding of the Java and Kotlin programming languages. They should also be familiar with cross-platform tools that will allow them to build apps that will be compatible with both iOS and Android devices. It’s also helpful to read up on the operating systems and SDK resources, which can help them master the different parts of the language more easily.

    A proficient Android programmer can also write Java code for customizing the layout of their application during runtime. Web developers typically use JavaScript to make changes to a website’s appearance and functionality at runtime. They also must understand XML and SDKs, which are pre-packaged pieces of code that allow developers to access specific mobile functions.

    Android is a massive platform, and it’s impossible to learn it end-to-end in a month. As you learn, you’ll realize how much you don’t know. But don’t be discouraged. Aflați cât mai multe despre dezvoltarea aplicațiilor și apoi extindeți-vă cunoștințele de acolo. Nu vă fie teamă să copiați cod de la alți dezvoltatori – majoritatea dintre ei nu se vor deranja să citească propriul cod.

    Dezvoltatorii Android trebuie să aibă bune abilități de comunicare și lucru în echipă. Aceasta este o parte importantă a oricărui loc de muncă și îi va ajuta să lucreze bine în echipă. Ei trebuie să fie capabili să comunice eficient cu specialiști non-tehnici și să fie capabili să explice procese complexe în termeni profani.. Și trebuie să știe să scrie pentru diverse audiențe.

    Un alt aspect important este o bună înțelegere a diferitelor biblioteci și API-uri pe care le folosesc aplicațiile Android. Dezvoltatorii Android trebuie să fie familiarizați cu aceste biblioteci pentru a scrie aplicații care se integrează cu o bază de date. De asemenea, trebuie să știe cum să-și testeze aplicațiile pe tot parcursul procesului de dezvoltare. Și este important să știți cum să testați aplicațiile pentru a vă asigura că nu conțin erori.

    Există două tipuri diferite de dezvoltatori Android: programatori de aplicații și programatori de bază. Programatorii de bază se concentrează pe crearea de software pentru dispozitive inteligente și lucrează pentru companiile care produc astfel de echipamente. Dezvoltatorii de aplicații, pe de altă parte, concentrați-vă pe scrierea de aplicații pe care utilizatorii le pot descărca din magazinul Google Play și din alte magazine acceptate. Android este un sistem de operare puternic și multe aplicații sunt adăugate zilnic în magazinul Google Play. Dezvoltatorii de aplicații pot obține profituri mari dacă aplicațiile lor sunt populare.

    Trebuie să aibă bune abilități matematice

    Dacă vă gândiți la o carieră în dezvoltarea Android, it is imperative to have good mathematic skills. Not only is it important to understand the basic concepts, but you must also be able to think logically. Whether you’re thinking of developing a game or a wallpaper application, mathematics plays an important role. You’ll need to think about the consequences of your actions and be able to predict the outcome.

    While you don’t have to have advanced math skills to code, it is important to have some knowledge of the subject. The most common mathematics used in code development is Boolean algebra. This type of math is easy to understand and can be used in applications without too much difficulty. in orice caz, you may want to take further courses in math to improve your understanding of advanced concepts.

    Ar trebui să aibă experiență în implementarea conceptelor existente

    Dacă vrei să devii programator Android, ar trebui să vă îmbunătățiți constant abilitățile învățând noi limbaje de programare. JavaScript este un loc excelent pentru a începe. Un alt lucru pe care ar trebui să-l știți sunt modelele de design. Acestea sunt trucuri utile pentru programatorii Android și le pot economisi mult timp.

    Ca programator Android, ar trebui să aveți, de asemenea, cunoștințe despre diferitele cadre. Dezvoltatorii Android au adesea nevoie de biblioteci terțe. Ar trebui să poată îmbunătăți performanța aplicațiilor lor. De asemenea, ar trebui să știe să folosească noile tehnologii. Este important să fii flexibil și adaptabil.

    videoclipul nostru
    Obțineți o cotație gratuită